Poza wzrostem komfortu życia i atrakcyjności terenu, gospodarstwo podłączone do kanalizacji to też spora oszczędność dla portfela i dbałość o środowisko naturalne. W Rudniku trwa budowa kanalizacji sanitarnej, do której dołożył się Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ci, do których inwestycja jeszcze nie dotarła już nie mogą się doczekać.

 

 

 

Korzyści, jakie wynikają z odprowadzania ścieków do sieci kanalizacyjnej, są nie do przecenienia, zarówno dla mieszkańców, jak i środowiska. Budowa sieci to najpotężniejsza inwestycja w gminie w ostatnich latach. W sumie łącznie z kosztorysem pochłonęła 16 mln zł, ponad 1,5 mln zł pochodzi ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 

Budowa kanalizacji w gminie Rudnik przez raciborz_com_pl


Podłączenie gospodarstw do sieci oznacza oszczędność dla samych mieszkańców, bo odprowadzanie ścieków do kanalizacji jest o wiele tańsze niż wywóz specjalistycznymi samochodami, ale poza korzyściami społecznymi, także korzyści środowiskowe - inwestycja pozwala ograniczyć odprowadzanie zanieczyszczeń do środowiska oraz poprawić jakość wód powierzchniowych i gleby.

/s/

 

"Treści zawarte w publikacji nie stanowią oficjalnego stanowiska organów Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach".

------------------------------------------------

Zobacz również inne materiały o tematyce ekologicznej na: